Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Bydgoszczy

  
 
Historia parafii
Duchowni
Stowarzyszenia
Caritas
Koło Radia Maryja
Służba Liturgiczna
Zespół muzyczny
Stowarzyszenie Wspierania Powołań.  
Nabożeństwa
Msze św.
Nowenna do M.B.
Różaniec św.
Koronka do M. Bożego
Katecheza dla Dorosł.
Modlitwa do św. Michała Archanioła
Strona Biblijna
Krąg Biblijny
Ogłoszenia
Stałe
Pierwsza Komunia
   2016
Intencje
Bieżące
Sakramenty
Chrzest św.
Eucharystia
Pokuta i Pojednanie
Małżeństwo
Bierzmowanie
Galeria fotograficzna
Kontakt
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

dodano - 27 listopada 2016

 

 

 
PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU


27.11. 2016.

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżywamy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Jak apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście.

2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Ze szczególną uwagą wpatrujemy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Pana.


3. W dni powszednie Adwentu codziennie r o r a t y o godz. 17.00. Dla dzieci r o r a t y w środy i piątki o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału w roratach, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom nabyć lampion adwentowy i w miarę możliwości towarzyszyć im w drodze do kościoła.

4. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Stowarzyszenie Wspierania Powołań Diecezji Bydgoskiej spotyka się na modlitwie różańcowej o godz. 16.30, Msza Św. o godz. 17.00 i spotkanie formacyjne. Pierwszy piątek Ks. Sławomir odwiedzi swoich chorych. Spowiedź św. od godz. 17.00. W pierwsza sobotę obchodzimy Dzień Misyjny, który polecamy Matce Bożej, Jej Niepokalanemu Sercu. W tym też dniu odwiedzimy pozostałych chorych.

W biurze parafialnym i w zakrystii prosimy składać wypominki roczne za zmarłych .

1. W zakrystii i w biurze parafialny, przyjmujemy intencje mszalne na listopad i grudzień 2016 i na nowy rok 2017.

2. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego z ciekawymi artykułami: Pan przyjdzie dzisiaj. Nie traktujcie mnie jak psa. Wypalenie zawodowe. Strach przed śmiercią.

3. W dzisiejszą niedzielę, w biurze parafialnym sympatycy Towarzystwa Przyjaciół KUL będą mogli uregulować swoje należności składkowe.

4. W związku z uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP członkowie Radia Maryja, będą zbierać ofiary na jego działalność w II Niedzielę Adwentu w dniu 3 grudnia.

5. Wzorem lat ubiegłych „Caritas Diecezji Bydgoskiej” rozprowadza świece adwentowe. Duże 15 zł, małe 5 zl. Jest to pomoc dla rodzin ubogich a także na posiłki i na wakacje organizowane przez Caritas.

6. W czasie Adwentu wystawiony będzie kosz na zbiórkę produktów żywnościowych na paczki świąteczne.

7. Spotkanie rodziców i dzieci i poświecenie medalików komunijnych w dniu 8 grudnia o godz. 18.00. Medalik rodzice nabywają we własnym zakresie.

8. Przygotowane do Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży w piątek, 2 grudnia o godz. 18.30 w salce.

 

Ks. kanonik Jerzy Marciniak - proboszcz

(C) Copyright 200707