Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Bydgoszczy

  
 
Historia parafii
Duchowni
Stowarzyszenia
Caritas
Koło Radia Maryja
Służba Liturgiczna
Zespół muzyczny
Nabożeństwa
Msze św.
Nowenna do M.B.
Różaniec św.
Koronka do M. Bożego
Katecheza dla Dorosł.
Modlitwa do św. Michała Archanioła
Strona Biblijna
Krąg Biblijny
Ogłoszenia
Stałe
Bieżące
Sakramenty
Chrzest św.
Eucharystia
Pokuta i Pojednanie
Małżeństwo
Bierzmowanie
Galeria fotograficzna
Kontakt
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

dodano - 20 września 2014

 

 

 

XXV   NIEDZIELA    ZWYKŁA

21.09. 2014.
 

1.      Przeżywamy dziś 25 niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem w naszej ojczyźnie obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Mamy więc okazję korzystać także z katolickich mediów.

 

2.      Niech ten dzień będzie dla nas nie tylko okazją do modlitwy za środki społecznego przekazu, takich jak prasa, radio, telewizja, Internet.

 

3.      W najnowszym „Przewodniku Katolickim tematem przewodnim jest; Wokół polskiej polityki historycznej.  Inne tematy to;   Dumny Kościół Kalwarii. Batalia o dzieci. Bez zadośćuczynienia.  „Stali się dla siebie większym ciężarem niż ciemność”.

 

4.      Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas III Gimnazjum w dniu 25  września,  w   c z w a r t e k,  po Mszy św. o godz. 18.00.

 

5.      Zebranie z rodzicami dzieci do  I  Komunii św.  z klas III  Szkoły Podstawowej        w    n i e d z i e l ę,   28  września po Mszy św. od godz.  10.30.   

 

6.      Za złożone dotychczas ofiary na renowację naszego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

 

7.      Pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej w sobotę, 11 października.  Zapisy i informacje  u Ks. Sławomira.

 

8.      W nowym roku szkolnym Fundacja Wiatrak zaprasza do Akademii Twórczego Rozwoju. Zapisy w biurze  fundacji przy ul. Bałtrucia 7.

 

9.      Parafialny Oddział „Caritas” przy naszej Parafii otrzyma owoce dla rodzin.  Odbiór jabłek w  c z w a r t e k,  25  września  od  godz.  11.00 – 13.00  i  od  16.00 – 18.00.

 

10.   VI Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej przed Nawiedzeniem Kopii Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej z nocnym czuwaniem odbędzie się w dniach 23 – 24października br. Zapisy na pielgrzymkę u Ks. Proboszcza.

 

11.   Zapraszamy dzieci do zapisania  się do zespołu muzycznego. Próby w   p i ą t k i,   o  godz.  17.00.

 

12.   We  w t o r e k,  23 września wspomnienie św. Ojca Pio, kapłana zakonnika.

 

13.   W  c z w a r t e k,  25 września, wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera,  należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami.

 

14.   W  s o b o t ę,  27 września wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia  -  „szarytek”.

 

15.   Katecheza dla dorosłych, w najbliższy piątek,26 września po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00  w salce parafialnej.

 

Ks. kanonik Jerzy Marciniak - proboszcz

(C) Copyright 200707