Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Bydgoszczy

  
 
Historia parafii
Duchowni
Stowarzyszenia
Caritas
Koło Radia Maryja
Służba Liturgiczna
Zespół muzyczny
Nabożeństwa
Msze św.
Nowenna do M.B.
Różaniec św.
Koronka do M. Bożego
Katecheza dla Dorosł.
Modlitwa do św. Michała Archanioła
Strona Biblijna
Krąg Biblijny
Ogłoszenia
Stałe
Bieżące
Sakramenty
Chrzest św.
Eucharystia
Pokuta i Pojednanie
Małżeństwo
Bierzmowanie
Galeria fotograficzna
Kontakt
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

dodano - 27 września 2014

 

 

 

XXVI   NIEDZIELA    ZWYKŁA

28.09. 2014.
 

1.      Przeżywamy dziś 26 niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą miesiąca września. Liturgia zwraca naszą uwagę na sposób myślenia i postępowania.  A zatem: jakie jest moje świadectwo.

 

2.      Za kilka dni rozpocznie się miesiąc październik. Jest on poświęcony odmawianiu różańca świętego. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii  codziennie w dni powszednie  jak również  w   n i e d z i e l ę   o godz. 17.30

 

3.      Jutro w  p o n i e d z i a ł e k,  29  września celebrujemy  święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są oni potężnymi naszymi orędownikami u Boga.

 

4.      A w  c z w a r t e k,  2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów naszych opiekunów.  Nie zapominajmy każdego dnia polecić się ich opiece.

 

5.      Dzień  2 października, to pierwszy czwartek miesiąca, poświęcony dziękczynieniu za dar kapłaństwa i Eucharystii. Modlić się będziemy o powołania kapłańskie.

 

6.      W pierwszy piątek miesiąca polecamy się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź święta od godz. 17.30.

 

7.      W pierwszą sobotę miesiąca, 4 października  wspominamy św. Franciszka z Asyżu. W tym tygodniu odwiedzamy chorych.   Ks. Proboszcz chorych odwiedzi za tydzień w sobotę 11 października.

 

8.      W najnowszym „Przewodniku Katolickim tematem przewodnim jest; Papież Franciszek w Albanii..  Inne tematy to; Tylko Bóg nas uratuje. Rozniećmy iskrę. Mieszkanie (nie) dla Młodych. Walcz o siebie. Z myślą o przyszłość naszego dziecka.  Do nabycia kalendarz ścienny w cenie 6 zł i „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci w cenie 4.90.

 

9.      Pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej w sobotę, 11 października.  Zapisy i informacje  u Ks. Sławomira.

 

10.   W nowym roku szkolnym Fundacja Wiatrak zaprasza do Akademii Twórczego Rozwoju. Zapisy w biurze  fundacji przy ul. Bołtucia 7.

 

11.   VI Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej przed Nawiedzeniem Kopii Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej z nocnym czuwaniem odbędzie się w dniach 23 – 24października br. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii i u Ks. Proboszcza.

 

12.   Zapraszamy dzieci do zapisania  się do zespołu muzycznego. Próby w   p i ą t k i,   o  godz.  17.00.

 

13.   W przyszłą niedziele zbiórka do puszki na renowację obrazu  Matki Boskiej Częstochowskiej.

 

14.   Do domu Ojca odeszła śp. Zofia  Radziwilska l. 98 zam. ul. Skłodowskiej 56.

 

Ks. kanonik Jerzy Marciniak - proboszcz

(C) Copyright 200707