Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Bydgoszczy

  
 
Historia parafii
Duchowni
Stowarzyszenia
Caritas
Koło Radia Maryja
Służba Liturgiczna
Zespół muzyczny
Nabożeństwa
Msze św.
Nowenna do M.B.
Różaniec św.
Koronka do M. Bożego
Katecheza dla Dorosł.
Modlitwa do św. Michała Archanioła
Strona Biblijna
Krąg Biblijny
Ogłoszenia
Stałe
Pierwsza Komunia
   2016
Intencje
Bieżące
Sakramenty
Chrzest św.
Eucharystia
Pokuta i Pojednanie
Małżeństwo
Bierzmowanie
Galeria fotograficzna
Kontakt
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

dodano - 21 sierpnia 2016

 

 

 
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA


21.08. 2016.

1. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych w tygodniu. Znajdźmy czas, aby przyjść na Eucharystię i karmić się Słowem Bożym i Ciałem Pańskim.

2. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. Jutro, w poniedziałek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej. Tego dnia o godz. 17.00 Msza Święta Jubileuszowa w 39 rocznicę święceń kapłańskich Ks. Proboszcza i Jego Kolegów Kapłanów z roku święceń. Zapraszamy serdecznie Drogich Parafian do licznego udziału w tej Eucharystii z udziałem Księży Jubilatów. Po Mszy Świętej Jubileuszowej Msza św. wieczorna o godz. 18.00. / wolna intencja/

3. We wtorek obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzień pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii oraz by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.

4. W środę święto Św. Bartłomieja, który według tradycji głosił Dobrą Nowinę w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską. Jak w każdą środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy o godz. 17.30. Po niej Msza Św. wieczorna o godz. 18.00.

5. W piątek 26 sierpnia, uroczystość NMP Częstochowskiej, Patronki naszej Parafii. Msze Święte tego dnia o godz. 8.00, 10.00 i suma odpustowa o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie Ks. prof. dr hab. Janusz Nawrot z Poznania, który będzie modlił się w intencji naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich Parafian do jak najliczniejszego udziału w tej Eucharystii. Z tej racji biuro parafialne będzie nieczynne. Sprawy pilne można załatwiać w zakrystii po każdej Mszy Świętej. Ze względu na uroczystość kościelną w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na kolektę inwestycyjną. W minionym tygodniu wpłaciliśmy 20 tysięcy złotych na pokrycie drugiej raty na postacie aniołów w prezbiterium Kościoła.

7. Trwa akcja Caritas „Z uśmiechem do szkoły". Przy wyjściu z Kościoła można nabyć cegiełki o nominałach 1 i 2 zł. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie finansowe tej cennej inicjatywy.

8. Przyjmujemy zgłoszenia dla dzieci na otrzymanie tornistra z wyposażeniem do szkoły oraz przybory szkolne do tornistrów dla dzieci, które można przynosić do zakrystii.

9. Informujemy, że trwa przyjmowanie Kandydatów do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej, a także do Prymasowskiego Instytutu Kultury Chrześcijańskiej, który prowadzi nabór na magisterskie zaoczne studia teologiczne. Rekrutacja trwa do 15 września. Więcej informacji na stronie internetowej naszej diecezji www.diecezja.bydgoszcz.pl

10. Policja przestrzega przed oszustami wyłudzającymi pieniądze, szczególnie od osób starszych. O ich sposobach więcej informacji w gablocie.

11. Zachęcamy do nabywania i lektury Przewodnika Katolickiego z ciekawymi artykułami o Liturgii w codziennym życiu, Ewangelizacji w sercu Brazylii oraz o wzmacnianiu międzypokoleniowej więzi i bardzo ciekawy wywiad z S. Janą Zawieją o wyrazistości świadectwa wg Papieża Franciszka, a w bydgoskiej części wywiad z Ks. Piotrem Buczkowskim.

12. Do domu Ojca powrócił śp. Witold Buczkowski, l. 75, z ul. Żmudzkiej 15. Wieczny odpoczynek …
 

Ks. kanonik Jerzy Marciniak - proboszcz

(C) Copyright 200707