Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Bydgoszczy

  
 
Historia parafii
Duchowni
Stowarzyszenia
Caritas
Koło Radia Maryja
Służba Liturgiczna
Zespół muzyczny
Nabożeństwa
Msze św.
Nowenna do M.B.
Różaniec św.
Koronka do M. Bożego
Katecheza dla Dorosł.
Modlitwa do św. Michała Archanioła
Strona Biblijna
Krąg Biblijny
Ogłoszenia
Stałe
Pierwsza Komunia
   2016
Intencje
Bieżące
Sakramenty
Chrzest św.
Eucharystia
Pokuta i Pojednanie
Małżeństwo
Bierzmowanie
Galeria fotograficzna
Kontakt
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

dodano - 24 lipca 2016

 

 

 
SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA


24.07. 2016.

1. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelicznych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty Franciszek. Otoczmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.

2. Zapraszamy w tym tygodniu młodzież, która pozostała w domu, na wspólne oglądanie transmisji ze Światowych Dni Młodzieży, które obywają się w Krakowie, i do wspólnej modlitwy z następcą św. Piotra i z młodymi z całego świata. W TVP 1 we wtorek 26 lipca początek transmisji o godz. 17.25. W środę, 27 lipca o godz. 15.50 powitanie Ojca świętego Franciszka na lotnisku w Kraków-Balice. Szczegółowe informacje o godzinach transmisji telewizyjnych dostępne w programach telewizyjnych.


3. W środę zapraszamy o godz. 17.30 na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W p o n i e d z i a ł e k, 25 lipca pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z okazji święta Św. Krzysztofa patrona kierowców. Po Mszy Św. prosimy zgłosić się w zakrystii do poświęcenia pojazdów.

5. Również w poniedziałek przypada święto Świętego Jakuba Apostoła zwanym Starszym lub Większym.

6. We wtorek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny i Joachima. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.

7. Biuro parafialne w czasie wakacji tylko w p i ą t k i od godz. 16.30 – 17.30. Sprawy pilne w zakrystii po Mszach Świętych.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. „Przewodnik Katolicki” a w nim temat przewodni; Franciszek z bliska. Osiem razy Kraków. Papież z młodymi-młodzi z papieżem. Inne tematy: Zamach, który nie mógł się udać. Droga do pojednania. Sprawiedliwi z tamtej strony. Zażegnać kryzys małżeński. Do nabycia są następujące czasopisma: „Osservatore Romano”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”, „W Naszej Rodzinie”.

9. Podobnie jak w poprzednich latach „Caritas Diecezji Bydgoskiej organizuje pomoc dla dzieci z ubogich rodzin na dożywienie i wakacje a także na zakup przyborów szkolnych w nowym roku nauki. Akcja przebiega pod hasłem: „Z uśmiechem do szkoły”. Na ten cel Parafie rozprowadzają cegiełki o nominałach 1, 2 i 5 zł. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie finansowe tej cennej inicjatywy. 10. Zbieramy przybory szkolne do tornistrów dla dzieci z rodzin ubogich.

11. Przyjmujemy zgłoszenia dla dzieci na otrzymanie tornistra z wyposażeniem do szkoły.

12. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary w minioną niedzielę na dalsze inwestycje w naszym kościele.  

Ks. kanonik Jerzy Marciniak - proboszcz

(C) Copyright 200707