Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Bydgoszczy

  
 
Historia parafii
Duchowni
Stowarzyszenia
Caritas
Koło Radia Maryja
Służba Liturgiczna
Zespół muzyczny
Nabożeństwa
Msze św.
Nowenna do M.B.
Różaniec św.
Koronka do M. Bożego
Katecheza dla Dorosł.
Modlitwa do św. Michała Archanioła
Strona Biblijna
Krąg Biblijny
Ogłoszenia
Stałe
Intencje
Bieżące
Sakramenty
Chrzest św.
Eucharystia
Pokuta i Pojednanie
Małżeństwo
Bierzmowanie
Galeria fotograficzna
Kontakt
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

dodano - 28 lutego 2015

 

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.02.2015r.


1. Dziś Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy i zbiórka ofiar do puszek na ogólnopolski Fundusz Misyjnych Dzieł Pomocy „Ad gentes”.

2. Zapraszamy wszystkich Parafian na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w p i ą t k i o godz. 17.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w n i e d z i e l e o godz. 17.00.

3. „Przewodnik Katolicki” a w nim tematy: „Lalek” ostatni Żołnierz Niezłomny II Rzeczypospolitej. Matki, żony, partyzantki. Usunąć wirusa grzechu. Kocham, więc dyscyplinuję. Boże, daj mi cierpliwość.

4. W ś r o d ę, 4 marca święto św. Kazimierza Królewicza. Na Msze święte zapraszamy solenizantów i solenizantki.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. 7. Chorych odwiedzimy z posługa sakramentalną w s o b o t ę, 7 marca.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w Środę Popielcową na Hospicja w Bydgoszczy, Złotowie i Sępólnie Krajeńskim.

7. W dniach od 03 – 12 lipca br. organizujemy pielgrzymkę autokarową do Włoch. Na trasie Asyż, Sanktuarium O. Pio, Rzym i inne miasta. Informacje u Ks. Romana.

8.Kartki do spowiedzi św. wielkanocnej w Biurze Parafialnym i zakrystii.

9. Jedną z form pomocy w Wielkim Poście jest jałmużna. Z rozmów na kolędzie wiemy, że w parafii mamy dwójkę dzieci nieuleczalnie chorych Agatkę i Jakuba których rodzice są w trudnej sytuacji materialnej. Proponujemy składać ofiary do puszek w zakrystii i Biurze Parafialnym. Za składane ofiary serdeczne Bóg zapłać.

10. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w c z w a r t e k, 5 marca o godz. 18,00 w salce parafialnej. Obecność obowiązkowa!

11. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 44 rozpoczynają rekolekcje wielkopostne w poniedziałek, 02 marca kl. I-III godz. 9.00 a kl. IV-VI godz. 11.00. Szkoła Specjalna przy ul. Fordońskiej rozpoczyna rekolekcje wielkopostne w środę od godz. 10.00 kl. I-V, kl. VI oraz Gimnazjum od godz. 11.30.

12.Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych rozpoczniemy w III niedzielę Wielkiego Postu 8 marca br.. Nauki rekolekcyjne podczas Mszy Św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Program rekolekcji w gablocie. Prowadzić będzie o. Andrzej ze Zgromadzenia Księży Jezuitów z Bydgoszczy. Zapraszamy.

13. „Paschaliki” świece wielkanocne jako dar dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Świeca duża – 12 zł, świeca mała -5 zł w Biurze Parafialnym.

14. W minionym tygodniu do domu Ojca odszedł śp. Bernard Alski, l. 69, zam. ul. Fordońska 36a. Wieczny odpoczynek…
 

Ks. kanonik Jerzy Marciniak - proboszcz

(C) Copyright 200707