Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Bydgoszczy

  
 
Historia parafii
Duchowni
Stowarzyszenia
Caritas
Koło Radia Maryja
Służba Liturgiczna
Zespół muzyczny
Nabożeństwa
Msze św.
Nowenna do M.B.
Różaniec św.
Koronka do M. Bożego
Katecheza dla Dorosł.
Modlitwa do św. Michała Archanioła
Strona Biblijna
Krąg Biblijny
Ogłoszenia
Stałe
Pierwsza Komunia
   2015
Intencje
Bieżące
Sakramenty
Chrzest św.
Eucharystia
Pokuta i Pojednanie
Małżeństwo
Bierzmowanie
Galeria fotograficzna
Kontakt
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

dodano - 25 lipca 2015

 

 

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

26.07. 2015.

1. W ś r o d ę, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przed Msza Świętą wieczorną o godz. 17.30. Na wspólną modlitwę zapraszamy parafian i gości.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza s o b o t a miesiąca. Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Panny o godz. 8.00. Zachęcamy parafian i gości do uczczenia Matki Bożej, a także do modlitwy za poległych za Ojczyznę z okazji przypadającej w najbliższą sobotę 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

3. Za tydzień - osiemnasta niedziela w ciągu roku. W kościołach parafialnych można w tym dniu zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli. Aby zyskać odpust zupełny, trzeba wypełnić przepisany czyn pobożny i zwykłe warunki odpustu. W tym wypadku przepisanym czynem pobożnym jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim modlitw: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Zwykłe warunki odpustu to: spowiedź sakramentalna, Komunia i modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Nadto do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Zyskany odpust można ofiarować za siebie lub na sposób pomocy za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą.

4. Msze Święte w czasie wakacji w dni powszednie o godz. 8.00 i 18.00. Nie ma Mszy Św. o godz. 17.00. W niedzielę porządek Mszy Świętych bez zmian a więc o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 1200 i 18.00.

5. Biuro Parafialne czynne w czasie wakacji t y l k o w p i ą t e k, od godz. 16.30 do 17.30. Sprawy pilne codziennie w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

6. Można zamawiać Msze Święte w dni powszednie o godz. 8.00 do końca miesiąca lipca i w miesiącu sierpniu.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. „Przewodnik Katolicki”: a w nim tematy: Kto zatrzyma Państwo Islamskie? Islam i świat – same pytania. Fala dopalaczy. Czechy nie są ateistyczne. Do nabycia „Mały Przewodnik Katolicki” numer wakacyjny podwójny cena 7.90, oraz „Osservatore Romano” i miesięcznik „Miłujcie Się”, „W Rodzinie”.

8. CARITAS Diecezji Bydgoskiej rozpoczyna coroczną akcję „Z uśmiechem do szkoły”. W tym celu rozprowadzamy cegiełki o nominałach: 1, 2, 5 zł. Cegiełki w Biurze Parafialnym. W ubiegłym roku wydano 3500 wyprawek szkolnych dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin i wielodzietnych w naszej Diecezji Bydgoskiej.

9. W Biurze Parafialnym do nabycia album „Drogi Krzyżowe Diecezji Bydgoskiej”. A w nim zdjęcia Drogi Krzyżowej w kościołach Diecezji Bydgoskiej. Cena albumu 50 zł.

10. Przy wejściu do kościoła studenci sprzedają książkę autorstwa ks. Michała Damazyna pt: „Bydgoszczan portret własny”. Informacje na afiszu.

11. Wrócili do domu Ojca:
+ śp. C e c y l i a R a p i c k a – K o l e n d a, l. 84, zam. ul. Skłodowskiej 56.
+ śp. A n d r z e j K o r d z i u k, l. 93, zam. ul. Swarzewska 31.

Wieczny odpoczynek…

 

Ks. kanonik Jerzy Marciniak - proboszcz

(C) Copyright 200707