Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Bydgoszczy

  
 
Historia parafii
Duchowni
Stowarzyszenia
Caritas
Koło Radia Maryja
Służba Liturgiczna
Zespół muzyczny
Nabożeństwa
Msze św.
Nowenna do M.B.
Różaniec św.
Koronka do M. Bożego
Katecheza dla Dorosł.
Modlitwa do św. Michała Archanioła
Strona Biblijna
Krąg Biblijny
Ogłoszenia
Stałe
Bieżące
Sakramenty
Chrzest św.
Eucharystia
Pokuta i Pojednanie
Małżeństwo
Bierzmowanie
Galeria fotograficzna
Kontakt
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

dodano - 23 sierpnia 2014

 

 

 

XXI   NIEDZIELA    ZWYKŁA

24.08. 2014.
 

1.      Przeżywamy dziś 21 niedzielę w ciągu roku. W liturgii słowa usłyszeliśmy skierowane do nas osobiście pytanie Pana Jezusa Chrystusa:  „A wy za kogo Mnie uważacie?”. Jaka damy odpowiedź Chrystusowi?.

 

2.      We  w t o r e k,  26  sierpnia  uroczyście będziemy obchodzili w naszej Parafii Odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 18.00.  Msze świętą celebrował będzie i słowo Boże wygłosi Ks.  dr hab. Włodzimierz  Mocydlarz  z Towarzystwa Chrystusowego w Warszawie. Msze święte o godz. 8.00 i  18.00.  Serdecznie zapraszamy Drogich Parafian            i Gości.

 

3.      A  w   p i ą t e k,  29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

 

4.      W  p i ą t e k,  29  sierpnia w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego         i katechetycznego,  s p o w i e d ź    ś w.   dla dzieci i młodzieży w  s o b o t ę,        30  sierpnia  spowiedź  św.  od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy, aby czystym sercem z Bogiem wejść w nowy rok szkolny.

 

5.      W najbliższą,  n i e d z i e l ę,  31  sierpnia, na Mszy św. o godz. 10.30 uroczysta Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dzieci prosimy o przyniesienie tornistrów do ich poświęcenia.

 

6.      W najnowszym „Przewodniku Katolickim tematem przewodnim jest; Papież Franciszek w Korei. Inne tematy to;  Zaufać, że Bóg nas prowadzi.  Trudna droga do jedności.  Przebaczenie – miłość, która kosztuje. Sen o wolnej Ukrainie.             Z matki na dziecko. Gdy dziecko kłamie.

 

7.      W  ostatnim  tygodniu wakacji  i  urlopów   Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 18.00.  W niedziele porządek Mszy św.  godz. 7.00,  9.00,   10.30,  12.00  i  18.00.

 

8.      W tym tygodniu Biuro Parafialne czynne będzie w p i ą t e k, od  godz. 16.30 do 17.30.   Sprawy pilne w zakrystii po Mszy św.

 

9.      W Biurze Parafialnym do nabycia płytka DVD ”Pielgrzymka Jan Paweł II do Wadowic” w cenie  10zł.

 

10.   Akcja Caritas z „Uśmiechem do szkoły” potrwa do 31 sierpnia br. Pozostało niewiele cegiełek na zakup wyprawek szkolnych dla dzieci z rodzin ubogich. Zachęcamy do nabycia cegiełek.

 

11.   W   p o n i e d z i a ł e k,    25 sierpnia w Parafialnym Caritas do odbioru tornistry  z wyprawkami szkolnymi  od godz.  16.00 – 17.00.  Wydajemy również odżywki dla małych dzieci.

 

12.   Do domu Ojca odeszli:  śp. Henryk Winnicki, l. 86, zam. ul. Fordońska 17,            śp. Władysław Wilczyński, l. 85, z  Alei Kard. Wyszyńskiego 11. Wieczny odpoczynek…

Ks. kanonik Jerzy Marciniak - proboszcz

(C) Copyright 200707