Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Bydgoszczy

  
 
Historia parafii
Duchowni
Stowarzyszenia
Caritas
Koło Radia Maryja
Służba Liturgiczna
Zespół muzyczny
Nabożeństwa
Msze św.
Nowenna do M.B.
Różaniec św.
Koronka do M. Bożego
Katecheza dla Dorosł.
Modlitwa do św. Michała Archanioła
Strona Biblijna
Krąg Biblijny
Ogłoszenia
Stałe
Pierwsza Komunia
   2016
Intencje
Bieżące
Sakramenty
Chrzest św.
Eucharystia
Pokuta i Pojednanie
Małżeństwo
Bierzmowanie
Galeria fotograficzna
Kontakt
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

dodano - 22 maja 2016

 

 

NIEDZIELA  
UROCZYSTOŚĆ  PRZENAJŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY


22.05. 2016.


1. Dzisiejsza niedziela Trójcy Przenajświętszej jest w naszej parafii dniem uroczystej I Komunii św. dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji dzieci i ich rodziców.

2. Na nabożeństwa majowe zapraszamy każdego dnia w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17.30.

3. We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach.

4. W środę po wieczornej Mszy Św. o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z nabożeństwem majowym.

5. W czwartek, 26 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7,00, 9.00. Po Eucharystii o godz. 10.30 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy. Po procesji Msza Św. około godz. 12.00. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Prosimy na trasie procesji nie ustawiać samochodów po prawej stronie jezdni. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Św.

6. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.

7. Prosimy o przygotowanie sztandarów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji oraz przygotowanie ołtarzy przy ulicach, Żmudzkiej, Gajowej i przy kościele.

8. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków w środę o godz. 18.30. Parafian prosimy o przyniesienie kwiatków dla dzieci.

9. W sobotę, 28 maja przypadnie 35 rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego. Przez cały sobotni dzień będzie nam towarzyszyć modlitwa o jego rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy.

10. Dnia 29 maja w niedzielę o godz. 10.30 Msza Św. w Rocznicę I Komunii św.. Zapraszamy dzieci.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. „Przewodnik Katolicki” a w nim temat przewodni: „Ciało i Krew”. Inne tematy: Wejdź pod mój dach. Europejskie credo Franciszka. Mama fit. Do nabycia są następujące czasopisma: „Osservatore Romano”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”,

12. W sobotę 28 maja o godz. 19.00 odbędzie się uroczysta procesja różańcowa, która rozpocznie się Mszą Św. w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przy ul. Ugory w Bydgoszczy. Po Mszy Św. do Katedry wyruszy procesja w czasie której odmawiana będzie modlitwa różańcowa.

13. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim wiernym za złożone ofiary na inwestycje w naszym kościele.

14. Do domu Ojca wrócili: śp. Roman Flisikowski, l. 65, za. Al. Kard. Wyszyńskiego 11. Śp. Adelajda Luty, l. 75, zam. ul. Skłodowskiej 50. Wieczny odpoczynek…

Ks. kanonik Jerzy Marciniak - proboszcz

(C) Copyright 200707