Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Bydgoszczy

  
 
Historia parafii
Duchowni
Stowarzyszenia
Caritas
Koło Radia Maryja
Służba Liturgiczna
Zespół muzyczny
Nabożeństwa
Msze św.
Nowenna do M.B.
Różaniec św.
Koronka do M. Bożego
Katecheza dla Dorosł.
Modlitwa do św. Michała Archanioła
Strona Biblijna
Krąg Biblijny
Ogłoszenia
Stałe
Pierwsza Komunia
   2016
Intencje
Bieżące
Sakramenty
Chrzest św.
Eucharystia
Pokuta i Pojednanie
Małżeństwo
Bierzmowanie
Galeria fotograficzna
Kontakt
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

dodano - 06 lutego 2016

 

 

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA

7.02. 2016.

1. W najbliższą środę przypada Ś r o d a P o p i e l c o w a rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 18.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie.

2. W Środę Popielcową kolekta na wsparcie Hospicjom w Bydgoszczy, Złotowie i Sępólnie Krajeńskim.

3. Środa Popielcowa to dzień ścisłego postu obowiązującego wiernych między 18 a rozpoczęciem 60 roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. Czas zakazany, okres pokutny w kościele. Powstrzymujemy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

5. W c z w a r t e k, 11 lutego to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. W tym dniu pomodlimy się podczas Eucharystii za chorych i tych, którzy nimi się opiekują. W naszej Parafii Dzień Chorego przenosimy na dzień 13 maja.

6. W p i ą t e k natomiast rozpoczynamy nabożeństwa d r o g i k r z y ż o w e j, na które zapraszamy wszystkich parafian. Droga Krzyżowa po Mszy Świętej o godz. 17.00.

7. Natomiast od przyszłej niedzieli, pierwszej Wielkiego Postu, popołudniami o godz. 17.00 będziemy śpiewać Gorzkie Żale i będziemy słuchać nauk pasyjnych. W tym roku Kazania pasyjne będą głosić Klerycy roku V z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej i Seminarium Misyjnego Ducha Świętego na temat: W Jego ranach jest nasze życie. Pierwsze kazanie na temat: W ranach Jego jest nasza czujność wygłosi syn naszej parafii – Kl. Patryk Styba. Serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. „Przewodnik Katolicki” a w nim tematy: Franciszek na plan. Współczesna wędrówka ludów. Stań się osoba, którą poszukują inni. Menel mówi o Bogu. Do nabycia są również : „Mały Przewodnik Katolicki ” , „Miłujcie Się” i „Osservatore Romano”.

9. W c z w a r t e k, 11 lutego „Spotkanie z Biblią” w salce parafialnej o godz. 18.30. Zapraszamy.

10. Podziękowanie kolędowe. Kolędę czyli duszpasterskie odwiedziny Parafian z błogosławieństwem Bożym zakończyliśmy. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie kapłana do mieszkania, zatroskanie o sprawy parafialne, szczere rozmowy, poczęstunek, złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać. Propozycje duszpasterskie przyjmujemy i rozpatrzymy. Wszystkich Drogich Parafian, którzy nas przyjęli i tych, których nie zastaliśmy w domu zapewniamy o naszej modlitwie.

11. Do domu Ojca wrócił: śp. P a u l i n P r z y b y l s k i, l. 89, zam. Al. Kard. Wyszyńskiego 9.

Wieczny odpoczynek…
 

Ks. kanonik Jerzy Marciniak - proboszcz

(C) Copyright 200707