Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Bydgoszczy

  
 
Historia parafii
Duchowni
Stowarzyszenia
Caritas
Koło Radia Maryja
Służba Liturgiczna
Zespół muzyczny
Nabożeństwa
Msze św.
Nowenna do M.B.
Różaniec św.
Koronka do M. Bożego
Katecheza dla Dorosł.
Modlitwa do św. Michała Archanioła
Strona Biblijna
Krąg Biblijny
Ogłoszenia
Stałe
Bieżące
Sakramenty
Chrzest św.
Eucharystia
Pokuta i Pojednanie
Małżeństwo
Bierzmowanie
Galeria fotograficzna
Kontakt
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

dodano - 19 kwietnia 2014

 

 

  NIEDZIELA
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO


20.04. 2014.

 

 

Niech zmartwychwstały Chrystus napełni  nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

 

1.      Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek  i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku.
 

2.      W tym tygodniu w liturgii trawa Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego też liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, przypadająca 23 kwietnia, została w tym roku przeniesiona na 28 kwietnia, już po zakończeniu oktawy Wielkanocy.
 

3.      Z tego też powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek.
 

4.      Msza św. kolejna w dzisiejszą uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 10.30, 1200 i 18.00.
 

5.      Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Taca w II święto Wielkanocne na KUL.
 

6.      W najbliższą niedzielę, 27 kwietnia Niedziela Miłosierdzia Bożego i Kanonizacja  Bł. Jana Pawła II i  Bł. Jana XXIII.
 

7.      W związku z kanonizacja Bł. Jana Pawła II, Caritas Diecezji Bydgoskiej rozprowadza świece okolicznościowe, duże -  20 zł  i  małe  - 15 zł do nabycia w Biurze Parafialnym. Na pewno świeca okolicznościowa z kanonizacji naszego Rodaka powinna znaleźć się w każdym domu na pamiątkę tego wielkiego wydarzenia.
 

8.      Za złożone ofiary na rzecz nowych  inwestycji w naszym kościele  składamy serdeczne Bóg zapłać.
 

9.      W dniach od 14 – 21 lipca br. Ks. Roman organizuje pielgrzymkę autokarową     Śladami Klasztorów Benedyktyńskich, Austria i Węgry. Całkowity koszt to 1500 zł + 60 Euro. Szczegóły u Ks. Romana.
 

10.   Czteroletnie Studium Organistowskie Diecezji Bydgoskiej przyjmuje zapisy kandydatów na nowy rok szkolny 2014/2015. Egzaminy wstępne w piątek, 13 czerwca br. o godz. 19.00 w salce plebanii przy kościele św. Stanisława Bpa i M w Bydgoszczy. Bliższe informacje i zgłoszenia u ks. Proboszcza Janusza Tuska pod telefonem 663-776-787.

 

Ks. kanonik Jerzy Marciniak - proboszcz

(C) Copyright 200707