Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Bydgoszczy

  
 
Historia parafii
Duchowni
Stowarzyszenia
Caritas
Koło Radia Maryja
Służba Liturgiczna
Zespół muzyczny
Nabożeństwa
Msze św.
Nowenna do M.B.
Różaniec św.
Koronka do M. Bożego
Katecheza dla Dorosł.
Modlitwa do św. Michała Archanioła
Strona Biblijna
Krąg Biblijny
Ogłoszenia
Stałe
Bieżące
Sakramenty
Chrzest św.
Eucharystia
Pokuta i Pojednanie
Małżeństwo
Bierzmowanie
Galeria fotograficzna
Kontakt
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

dodano - 27 października 2014

 


 

XXX Niedziela Zwykła
26.10. 2014.

 

1.      Dziś  30 niedziele w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października. Dziś  rocznica poświęcenia kościołów, czyli dnia, w którym ten budynek został przeznaczony wyłącznie do kultu Bożego. To święto naszej naszej wspólnoty, która gromadzi się w tej świątyni.

2.      Przed nami pierwsze dni listopada i związane z nimi uroczystość Wszystkich Świętych, którą  będziemy przeżywali  1 listopada,  w najbliższą   s o b o t ę,       oraz Wspomnienie Wiernych Zmarłych, które przypada  w   n i e d z i e l ę.  Niech troska o groby naszych bliskich zmarłych będzie wyrazem naszej wiary.

3.      W najbliższą  s o b o t ę, 1 listopada, Msze św. w naszym kościele według następującego porządku:  7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 czyli jak w niedzielę.          Zaś  w     n i e d z i e l ę,     2  listopada również porządek  Mszy św. niedzielny.

4.      Wymienianki  jednorazowe odczytujemy od  n i e d z i e l i  2 listopada zawsze      o godz. 17.30.  Kartki do zaduszek wyłożone są na ostatnich ławkach. Zapraszamy do modlitwy za naszych zmarłych.

5.      We  w t o r e k, 28 października święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

6.      Nabożeństwa różańcowe w miesiącu października: codziennie  o godz. 17.30.

7.      Tematy Przewodnika Katolickiego: Kościół wobec rodzinyInne tematy: Polscy biskupi na misjach. Prawosławie i nierozerwalności rodziny. Klerykalizacja kraju?! Ebola. Czy musimy się bać?  Nauka samokontroli.

8.      Do nabycia listopadowy  Mały Przewodnik Katolicki  dla dzieci w cenie 4,90 zł.

Zachęcamy do nabycia kalendarza ściennego na 2015 rok Diecezji Bydgoskiej       w  cenie  6 zł.  A także kalendarza kieszonkowego  4.50 zł.

9.      Także przyjmujemy intencje mszalne na nadchodzący rok 2015.

10.  Wypominki roczne prosimy składać od niedzieli  9  l i s t o p a d a.

11.  Ks. Sławomir odwiedzi swoich chorych w  p i ą t e k, 7 listopada. Pozostałych chorych odwiedzimy w s o b o t ę, 8 listopada.

12.  Zmarła śp. Irena  Pisarska, l. 85, zam. Skłodowskiej 56.        śp. Jerzy Krzeszewski, l. 84, zam. Al. Kard. Wyszyńskiego 7.   Wieczny odpoczynek…

Ks. kanonik Jerzy Marciniak - proboszcz

(C) Copyright 200707