Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Bydgoszczy

  
 
Historia parafii
Duchowni
Stowarzyszenia
Caritas
Koło Radia Maryja
Służba Liturgiczna
Zespół muzyczny
Stowarzyszenie Wspierania Powołań.  
Nabożeństwa
Msze św.
Nowenna do M.B.
Różaniec św.
Koronka do M. Bożego
Katecheza dla Dorosł.
Modlitwa do św. Michała Archanioła
Strona Biblijna
Krąg Biblijny
Ogłoszenia
Stałe
Pierwsza Komunia
   2016
Intencje
Bieżące
Sakramenty
Chrzest św.
Eucharystia
Pokuta i Pojednanie
Małżeństwo
Bierzmowanie
Galeria fotograficzna
Kontakt
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

dodano - 24 września 2016

 

 

 
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA


25.09. 2016.

1. Dobiega końca wrzesień. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Działa w niej szereg grup modlitewnych i apostolskich. Zapraszamy.

2. W środę przed wieczorną Mszą Św. o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek, 29 września przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

4. W piątek, 30 września Ks. Sławomir odwiedzi swoich chorych.

5. Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października – miesiąca różańcowej modlitwy. W tym miesiącu będziemy się spotykać codziennie w niedziele i dni powszednie o godz. 17.30 na różańcu. Również w sobotę, 01 października odwiedzimy pozostałych chorych.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury Przewodnika Katolickiego z ciekawymi artykułami: Skuteczność różańca. Pedagogika Franciszka. Inne tematy to: Modlitwa zmienia mnie, a nie Boga. Przesłanie Fatimy. Rodzicielstwo oparte na zaletach. Zło, które jest obok. Terapia najmniejszych. Połajanka za klapsy. Do nabycia: „Mały Przewodnik Katolicki”, „ Miłujcie Się”, „W Naszej Rodzinie”, „Osservatore Romano”.

7. VIII Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej przed Nawiedzeniem Obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej z nocnym czuwaniem odbędzie się w dniach od 20-21 października br. Przejazd do Częstochowy autokarem. Cena 80 zł. Nocleg zapewniony w Domu Pielgrzyma. Wpłata przy zapisie. Proszę przygotować PESEL. Wyjazd z Bydgoszczy, 20 października o godz. 7.00 z ul. Gajowej przy warsztacie naprawy opon. Zapisy do niedzieli 16 października u Ks. Proboszcza.

8. W dzisiejszą niedzielę zbiórka inwestycyjna na postacie aniołów w prezbiterium przy obrazie Matki Boskiej Częstochowskiej. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary. Bóg zapłać.

9. W niedzielę 2 października u przedstawiciela Towarzystwa Przyjaciół KUL będzie można uregulować swoje należności członkowskie.

10. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej serdecznie zaprasza na Mszę Św. oraz na pierwsze spotkanie formacyjne w nowym roku szkolnym w poniedziałek, 3 października br., o godz. 18.00 do kaplicy Zespołu Szkół Katolickich Pomnika Jana Pawła II w Bydgoszczy przy ul. Nowodworskiej 17.

11. Msze Św. dla małżeństw niesakramentalnych czyli cywilnych związków małżeńskich, mających przeszkodę do zawarcia ślubu kościelnego, odprawiane są w kaplicy Matki Bożej przy kościele Jezuitów przy Placu Kościeleckich w Bydgoszczy w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00.

12. Serdecznie pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń.

13. W niedzielę, 2 października Siostry Katarzynki prowadzące Dom dla Dziewcząt na terenie Parafii Święta Lipka będą prosić o wsparcie materialne na prowadzenie tego domu.

14. Wydawanie żywności z programu rządowego w ś r o d ę, 28 września od g. 14.30 do 16.30.

15. Dla ostatnio zmarłych parafian: śp. Janiny Kępskiej, l. 81, zam. ul. Żmudzka 3, śp. Elżbiety Kamińskiej, l. 85, ul. Skłodowskiej 56 pragniemy prosić o życie wieczne. Wieczny odpoczynek…
 

Ks. kanonik Jerzy Marciniak - proboszcz

(C) Copyright 200707