Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Bydgoszczy

  
 
Historia parafii
Duchowni
Stowarzyszenia
Caritas
Koło Radia Maryja
Służba Liturgiczna
Zespół muzyczny
Stowarzyszenie Wspierania Powołań.  
Nabożeństwa
Msze św.
Nowenna do M.B.
Różaniec św.
Koronka do M. Bożego
Katecheza dla Dorosł.
Modlitwa do św. Michała Archanioła
Strona Biblijna
Krąg Biblijny
Ogłoszenia
Stałe
Pierwsza Komunia
   2016
Intencje
Bieżące
REKOLEKCJE
Sakramenty
Chrzest św.
Eucharystia
Pokuta i Pojednanie
Małżeństwo
Bierzmowanie
Galeria fotograficzna
Kontakt
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

dodano - 28 stycznia 2018

 

 

 
IV Niedziela Zwykła


28.02.2017.

1. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

2. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. Stowarzyszenie Wspierania Powołań gromadzi się na modlitwie różańcowej o godz. 16.30. Eucharystia o godz. 17.00 i spotkanie formacyjne przy kawie po Mszy Św. w salce parafialnej. Msza Św. w intencji: O nowe i liczne powołania kapłańskie, oraz w intencji Księdza Proboszcza z racji przypadającej 13 lutego, 41 rocznicy Święceń Kapłańskich.

3. W pierwszy p i ą t e k miesiąca polecamy się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź św. od godz. 17.00.

4. Dnia 2 lutego w p i ą t e k, będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 18.00.Na rozpoczęcie każdej Mszy Św. pobłogosławimy świece, których blask ma nam wskazywać na Pana Jezusa światłość na oświecenie pogan. Prosimy o zabranie ze sobą świec. 5. Tego samego dnia obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta na wsparcie zakonów w trudnej sytuacji materialnej.

6. W pierwszą s o b o t ę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca N.M.P. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła. Ks. Proboszcz i Ks. Piotr odwiedzą chorych. Ks. Sławomir chorych odwiedzi w przyszłym tygodniu w piątek, 9 lutego.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickie. W „Przewodniku Katolickim ”artykuły:„Nacjonalizm a patriotyzm”. „Papieska lekcja z Chile i Peru”. Do nabycia:„Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”. „W Naszej Rodzinie”. „Osservatore Romano”.

8. Kolęda czyli nawiedzenie rodzin z Bożym błogosławieństwem.
    P l a n k o l ę d …

9. Poświęcenie świec dzieciom pierwszokomunijnym na Mszy Świętej dnia 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Boskiej Gromnicznej o godz. 18.00.

10. Zarząd Oddziału Towarzystwa KUL zaprasza wszystkich członków na opłatek, w niedzielę 28 stycznia. Opłatek rozpocznie się Mszą Św. o godz. 16.00 w kościele N.S.P.J na Placu Piastowskim w Bydgoszczy.

11. Prace malarskie w kościele zostały zakończone. Odmalowano na nowo sufit w kościele w tym także prezbiterium. Wymalowano kaplicę. Od wtorku ekipa z Warszawy przystąpi do wykonania podestu i konstrukcji do montażu organów. Za złożone ofiary Bóg zapłać.

12. Do domu Ojca powrócił: śp. E u g e n i u s z W ł o d a r c z y k, l. 79, zam. ul. Żmudzka 9.Wieczny odpoczynek…

Ks. kanonik Jerzy Marciniak - proboszcz

(C) Copyright 200707