Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Bydgoszczy

  
 
Historia parafii
Duchowni
Stowarzyszenia
Caritas
Koło Radia Maryja
Służba Liturgiczna
Zespół muzyczny
Nabożeństwa
Msze św.
Nowenna do M.B.
Różaniec św.
Koronka do M. Bożego
Katecheza dla Dorosł.
Modlitwa do św. Michała Archanioła
Strona Biblijna
Krąg Biblijny
Ogłoszenia
Stałe
Pierwsza Komunia
   2016
Intencje
Bieżące
Sakramenty
Chrzest św.
Eucharystia
Pokuta i Pojednanie
Małżeństwo
Bierzmowanie
Galeria fotograficzna
Kontakt
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

dodano - 30 kwietnia 2016

 

 

 

VI NIEDZIELA  WIELKANOCNA

1.05. 2016.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który poświęcamy modlitwie do Matki Bożej. O godz. 17.30 przez cały miesiąc maj w dni powszednie i niedziele gromadzić się będziemy na nabożeństwach majowych.

2. Dnia 1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. Będziemy się modlić za tych, którzy poszukują pracy, aby spotkali życzliwych ludzi gotowych pospieszyć im z pomocą.

3. We w t o r e k, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To już 225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Św. Msze św. jak w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

4. Msza Św. 3 maja o godz. 11.00 we wtorek w uroczystość Królowej Polski na Starym Rynku w Bydgoszczy pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Tyrawy w intencji Ojczyzny.

5. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy nasze modlitwy do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. W majowych nabożeństwach prosić będziemy Maryję, by ciężka praca rolników była doceniana i godziwie wynagradzana.

6. W środę po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z nabożeństwem majowym. Z racji przypadającego w tym dniu wspomnienie św. Floriana modlić się będziemy w intencji strażaków.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. „Przewodnik Katolicki” a w nim tematy: Przełomowa konstytucja. Pan Bóg jest wyrafinowany, ale nie perfidny. Będziemy wszyscy odpowiedzialni. Do nabycia są następujące czasopisma: „Osservatore Romano”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „List”, „Miłujcie się”, „W Naszej Rodzinie”.

8. W pierwszy czwartek spotkanie modlitewne Stowarzyszenia Wspierania Powołań Diecezji Bydgoskiej o godz. 16.00 w kaplicy.

9. W pierwszy piątek odwiedzimy wszystkich naszych chorych.

10. W pierwsza sobotę w Katedrze Bydgoskiej o godz. 10.00 święcenia diakonatu przyjmie nasz parafianin kleryk Patryk Styba. Wspomóżmy kandydatów do diakonatu naszą modlitwą.


11. Zbiórka elektro-śmieci w czwartek 05. 05. br. od godz. 13.00 do 16.00 w salce parafialnej. Wszystkich naszych chorych w parafii odwiedzimy wyjątkowo w piątek, 6 maja br. w godzinach rannych, ponieważ w sobotę 7 maja br. nasz kleryk Patryk Styba otrzyma święcenia diakonatu.

12. W dzisiejszą niedzielę zgodnie z życzeniem Ojca Świętego Franciszka specjalna zbiórka na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Ojciec święty liczy, że „ wspólnoty katolickie wielkodusznie odpowiedzą na tę inicjatywę”.

13. Do domu Ojca powrócił: śp. Karol Juszkiewicz, l. 96, zam. Al. Kard. Wyszyńskiego 13. Śp. Tadeusz Lorowicz, l. 77, zam. ul. Sobieszewska 2. Wieczny odpoczynek…
 

Ks. kanonik Jerzy Marciniak - proboszcz

(C) Copyright 200707