Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Bydgoszczy

  
 
Historia parafii
Duchowni
Stowarzyszenia
Caritas
Koło Radia Maryja
Służba Liturgiczna
Zespół muzyczny
Nabożeństwa
Msze św.
Nowenna do M.B.
Różaniec św.
Koronka do M. Bożego
Katecheza dla Dorosł.
Modlitwa do św. Michała Archanioła
Strona Biblijna
Krąg Biblijny
Ogłoszenia
Stałe
Pierwsza Komunia
   2015
Intencje
Bieżące
Sakramenty
Chrzest św.
Eucharystia
Pokuta i Pojednanie
Małżeństwo
Bierzmowanie
Galeria fotograficzna
Kontakt
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

dodano - 16 maja 2015

 

 

 

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

17.05. 2015.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jezus Chrystus wstępuje do chwały Ojca.

2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. W niedzielę majowe nabożeństwo również o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

3. We w t o r e k, 19 maja w naszej Parafii Ks. Biskup Jan Tyrawa udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania na Mszy Św. o godz. 18.00. W związku z tym majowe nabożeństwo wyjątkowo w tym dniu o godz. 17.00

4. Młodzież do Sakramentu Bierzmowania, próba generalna w kościele w poniedziałek o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.

5. Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłaniem Ducha Świętego, mają specjalne znaczenie; są dniami Nowenny do przyjęcia Ducha Świętego Pocieszyciela.

6. Za tydzień – uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Misyjny Dzień Chorego, Parafialny Dzień Wdzięczności Panu Bogu za dary Ducha Świętego, otrzymane w w sakramentach chrztu i bierzmowania, zakończenie okresu wielkanocnego w liturgii Kościoła, a także dzień Modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym „Przewodniku Katolickim” temat główny to: Więcej niż marketing. Czyli o tym jak skuteczniej głosić Ewangelię korzystając ze środków komunikacji społecznej. Ze zdumieniem do wiary – religijność dziecka. Stowarzyszenia bronią wiary. Kierunek: miłość. Łowcy genów.

8. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu dzisiaj zbiórka do puszek na ten cel.

9. Caritas Diecezji Bydgoskiej organizuje letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Ośrodku Kolonijnym Skaut w Ustce nad morzem. Informacje na w gablocie.

10. W najbliższą niedzielę 24 maja Zesłania Ducha Świętego zbiórka do puszek na rzecz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

11. Do domu Ojca powrócili: śp. Wanda Suchalska, l. 93, zam. Warlubie. Śp. Ryszard Habel, l. 67, zam. ul. Skłodowskiej 48. Wieczny odpoczynek…  

Ks. kanonik Jerzy Marciniak - proboszcz

(C) Copyright 200707