Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Bydgoszczy

  
 
Historia parafii
Duchowni
Stowarzyszenia
Caritas
Koło Radia Maryja
Służba Liturgiczna
Zespół muzyczny
Nabożeństwa
Msze św.
Nowenna do M.B.
Różaniec św.
Koronka do M. Bożego
Katecheza dla Dorosł.
Modlitwa do św. Michała Archanioła
Strona Biblijna
Krąg Biblijny
Ogłoszenia
Stałe
Bieżące
Sakramenty
Chrzest św.
Eucharystia
Pokuta i Pojednanie
Małżeństwo
Bierzmowanie
Galeria fotograficzna
Kontakt
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

dodano - 27 lipca 2014

 

 

 

XVII   NIEDZIELA    ZWYKŁA

27.07. 2014.
 

1.      W dzisiejszą, 17  niedzielę w ciągu roku, liturgia zaprasza nas do poszukiwania mądrości, czyli tego, co w życiu jest najważniejsze, przypominając zarazem, że tym, których Bóg miłuje, wszystko służy dla ich dobra.

 

2.      Są też ludzie, zwłaszcza pracujący na roli, dla których ten czas jest czasem szczególnie wzmożonej pracy. Starajmy się ich wspierać przynajmniej nasza modlitwą, ale też wdzięcznością za ich trud i poświęcenie dziękując zarazem Bogu za wszelkie dobrodziejstwa, zwłaszcza za obfite plony ziemi.

 

3.      W   p i ą t e k,  1  sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego narodu. Jest to też  p i e r w s z y  piątek miesiąca. Zapraszamy do udziału w  spowiedź św. od godz. 17.30 i Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

4.      W pierwszą   s o b o t ę  miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa wyznaczona przez papieża oraz nawiedzenie kościoła. Odpust można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia.

 

5.      W najnowszym „Przewodniku Katolickim” tematem przewodnim jest;Rocznica powstania warszawskiego. Inne tematy to. Odnawiamy parafie. W poszukiwaniu sensu. Kolejny konflikt w Ziemi Świętej. Dziurawy raport o in vitro. Dlaczego tata ma być tatą?

 

6.      W czasie  wakacji  Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 18.00.  W niedziele porządek Mszy św. bez zmian.

 

7.      Biuro Parafialne czynne w czasie wakacji w piątek od godz.16.30 do 17.30. Sprawy pilne po Mszy św. w zakrystii.

 

8.      Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy Św. wieczornej.

 

9.      Wzorem lat poprzednich Caritas Diecezji Bydgoskiej prowadzi akcję: „Z uśmiechem do szkoły”. Celem akcji jest pomoc  dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialno- bytowej. Pozyskane środki przeznaczone są na zakup wyprawek szkolnych i dofinansowanie wyżywienia w czasie roku szkolnego. W Biurze Parafialnym do nabycia  cegiełki o nominałach 1, 2 i 5 zł.

 

10.   W Biurze Parafialnym do nabycia płytka DVD Pielgrzymka Jan Paweł II w Wadowicach  w cenie  10zł.

 

11.   W dzisiejsza  niedzielę zbiórka na renowację obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

 

12.   W tygodniu są wolne intencje mszalne. Zapraszamy do zakrystii po Mszy świętej.

 

13.    Do domu Ojca odeszli śp. Stanisław Rampalski, l. 81, zam. Fromborska. Śp. Zofia Wołoch-Żakowska, l. 68, zam. Klonowa 2. Śp. Mieczysław Krupecki, l. 84, zam.  ul. Żmudzka 17.  

Wieczny odpoczynek…

Ks. kanonik Jerzy Marciniak - proboszcz

(C) Copyright 200707