Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Bydgoszczy

  
 
Historia parafii
Duchowni
Stowarzyszenia
Caritas
Koło Radia Maryja
Służba Liturgiczna
Zespół muzyczny
Nabożeństwa
Msze św.
Nowenna do M.B.
Różaniec św.
Koronka do M. Bożego
Katecheza dla Dorosł.
Modlitwa do św. Michała Archanioła
Strona Biblijna
Krąg Biblijny
Ogłoszenia
Stałe
Pierwsza Komunia
   2015
Intencje
Bieżące
Sakramenty
Chrzest św.
Eucharystia
Pokuta i Pojednanie
Małżeństwo
Bierzmowanie
Galeria fotograficzna
Kontakt
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

dodano - 25 kwietnia 2015

 

 

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

26.04. 2015.

1. Dziś - czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Obchodzimy 52 Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym. W Polsce –Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

2. W ś r o d ę, 29 kwietnia będziemy obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

3. W dniach od 03 – 12 lipca br. organizujemy pielgrzymkę autokarową do Włoch. Na trasie Asyż, Sanktuarium O. Pio, Rzym i inne miasta. Informacje u Ks. Romana.

4. W p i ą t e k, - pierwszy maj – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.

5. W p i ą t e k, 1 maja po Mszy Św. o godz. 17.00 rozpoczynamy nabożeństwa m a j o w e ku czci Najświętszej Maryi Panny. Jako Polacy mamy szczególne zobowiązanie do oddawania czci Matce Bożej, dlatego zachęcamy parafian do licznego udziału w tych nabożeństwach majowych odprawianych w kościele.

6. W tygodniu przypadają: pierwszy piątek, i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. pierwszopiątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 17.00.

7. W s o b o t ę, 2 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski przeniesiona z niedzieli 3 maja. Msze Św. w s o b o t ę o godz. 8.00, o godz. 10.00 w intencji Ojczyzny. Natomiast w n i e d z i e l ę, 3 maja o godz. 9.00 wyjątkowo Msza Św. ku czci Matki Boskiej Królowej Polski.

8. W s o b o t ę 2 maja odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną. Ks. Sławomir swoich chorych odwiedzi za tydzień w s o b o t ę, 9 maja.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym „Przewodniku Katolickim” temat główny: Kościół, kultura i wiele pytań. O spotkaniu wiary i kultury. Inne tematy to: Wojna o pamięć. Oddawać i odzyskiwać życie. Okno na wszechświat.

10. W dzisiejszą niedzielę u przedstawiciela KUL w Biurze Parafialnym będzie okazja uregulować swoje należności wobec Towarzystwa Przyjaciół KUL.

11. Ks. Prałat Józef Kubalewski serdecznie dziękuje ofiarodawcom naszej Parafii za dar serca na rzecz Hospicjum im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki na zakup samochodu do odwiedzania chorych w domach. Bóg zapłać. Podziękowanie w gablocie ogłoszeń.

Ks. kanonik Jerzy Marciniak - proboszcz

(C) Copyright 200707