Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Bydgoszczy

  
 
Historia parafii
Duchowni
Stowarzyszenia
Caritas
Koło Radia Maryja
Służba Liturgiczna
Zespół muzyczny
Stowarzyszenie Wspierania Powołań.  
Nabożeństwa
Msze św.
Nowenna do M.B.
Różaniec św.
Koronka do M. Bożego
Katecheza dla Dorosł.
Modlitwa do św. Michała Archanioła
Strona Biblijna
Krąg Biblijny
Ogłoszenia
Stałe
Pierwsza Komunia
   2016
Intencje
Bieżące
Sakramenty
Chrzest św.
Eucharystia
Pokuta i Pojednanie
Małżeństwo
Bierzmowanie
Galeria fotograficzna
Kontakt
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

dodano - 11 lutego 2017

 

 

 
VI Niedziela Zwykła


12.02.2017.

1. We wtorek, 14 lutego Święto Świętych Cyryla, Mnicha i Metodego, Biskupa – Patronów Europy. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00, 17.00 i 18.00, podczas których będziemy się modlić w intencji misjonarzy, w sposób szczególny pochodzących z naszej wspólnoty parafialnej, aby rozpoznając potrzeby ludów, do których są posłani, głosili im Ewangelię w taki sposób, aby stawała się ona zrozumiała. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

2. Dzieci z klas III wraz z rodzicami zapraszamy w środę, 15 lutego na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której nastąpi poświęcenie świec. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej. Obecność obowiązkowa.

3. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w najbliższy piątek, 17 lutego na godz. 18.00, następnie na spotkanie formacyjne do salki parafialnej. Obecność obowiązkowa.

4. W najbliższym czasie są wolne intencje Mszy św. Eucharystia jest dobrą okazją, aby prosić Miłosiernego Ojca o błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin, w obchodzone piękne jubileusze, rocznice urodzin, imienin. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zakrystii po Mszy św.

5. Zachęcamy wszystkich do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z Kościoła, zwłaszcza najnowszy numer Przewodnika Katolickiego, a w nim wywiad z Urszulą Wosicką z Fundacji Głos dla Życia. Do nabycia także: „Miłujcie Się”, „W Naszej Rodzinie” i „L’ Osservatore Romano.

6. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy wszystkim Drogim Parafianom i Gościom, za ofiary składane podczas Mszy Św. na wyposażenie prezbiterium naszej świątyni. Postacie aniołów będą montowane na ścianie prezbiterium począwszy od 6 marca. Prace wykończeniowe po montażu potrwają jeszcze trzy tygodnie. Za wszelkie indywidualne wpłaty na konto bankowe parafii, ofiary składane przy wyjściu z Kościoła oraz życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej Wspólnocie Parafialnej: śp. Joannę Kowalewską, l. 100 z ul. M. Skłodowskiej – Curie 56. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

8. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli, a nauczycielom, wychowawcom oraz uczniom, którzy kończą dzisiaj ferie zimowe, życzymy dużo sił i chęci w przekazywaniu i zdobywaniu wiedzy. Na nowy tydzień pracy, szkoły przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.
 

Ks. kanonik Jerzy Marciniak - proboszcz

(C) Copyright 200707