Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Bydgoszczy

  
 
Historia parafii
Duchowni
Stowarzyszenia
Caritas
Koło Radia Maryja
Służba Liturgiczna
Zespół muzyczny
Nabożeństwa
Msze św.
Nowenna do M.B.
Różaniec św.
Koronka do M. Bożego
Katecheza dla Dorosł.
Modlitwa do św. Michała Archanioła
Strona Biblijna
Krąg Biblijny
Ogłoszenia
Stałe
Pierwsza Komunia
   2016
Intencje
Bieżące
Sakramenty
Chrzest św.
Eucharystia
Pokuta i Pojednanie
Małżeństwo
Bierzmowanie
Galeria fotograficzna
Kontakt
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

dodano - 28 maja 2016

 

 

 

DZIEWIĄTA  NIEDZIELA ZWYKŁA

29.05. 2016.

1. W dzisiejszą niedzielę w naszej Diecezji Bydgoskiej obchodzimy 50 rocznicę koronacji Obrazu Matki Boskiej Pięknej Miłości. Uroczystej Mszy Świętej Dziękczynnej o godz. 12.00 w Katedrze Bydgoskiej przewodniczył będzie Ks. Arcybiskup Jan Pawłowski.

2. W oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 wyruszy procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Dziś w niedzielę procesja o godz. 10.30.

3. Na nabożeństwa majowe zapraszamy każdego dnia w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17.30.

4. We wtorek, 31 maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP.

5. W środę rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po nabożeństwie czerwcowym nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

6. Także w środę 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci. W sobotę 04 czerwca w Myślencinku Caritas Diecezji Bydgoskiej organizuje doroczny festyn dla dzieci z paczkami. Parafia ma do dyspozycji 40 biletów na paczki.

7. W przyszłą niedzielę, 5 czerwca o. Rafał Pujsza, pasjonista z Warszawy wygłosi kazanie o życiu, posłannictwie i cudach młodej mistyczki i stygmatyczki św. Gemmy Galgani. Będzie można uczcić relikwie św. Gemmy oraz nabyć jej pisma., życiorys i dewocjonalia.

8. W następną niedzielę 05 czerwca obchodzimy IX Święto Dziękczynienia. Po Mszy Św. zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca czerwca.

10. W pierwszy czwartek o godz. 16.30 spotkanie Stowarzyszenia Wspierania Powołań Diecezji Bydgoskiej a o godz. 17.00 Msza Św.

11. W pierwszy piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Spowiedź św. od godz. 17.00. Przypominamy także, że w tym dniu uroczystym nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia swoich chorych odwiedzi Ks. Sławomir.

12. W pierwszą sobotę przypadnie wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu odwiedzimy pozostałych chorych.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. „Przewodnik Katolicki” a w nim temat przewodni: Słuchajmy Franciszka. Inne tematy: To Duch Święty jest motorem Kościoła. Tysiąclecie Prymasa. Europa otwartości, Europa wartości. Kluczowe rozmowy. Jedenaste: nie marnuj! Do nabycia są następujące czasopisma: „Osservatore Romano”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”.

14. W związku z 1050 rocznicą Chrztu Polski, Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Gniezna oraz Pól Lednickich w dniu 17 czerwca br. W programie zwiedzanie Katedry gnieźnieńskiej, jej podziemi, drzwi gnieźnieńskich, muzeum archidiecezjalnego, muzeum Początków Państwa Polskiego oraz przejazd na Pola Lednickie. W ramach pielgrzymki jest przewidziana Msza Św. Koszt około 40 zł. Zapisy u Ks. Sławomira.

15. Do Domu Ojca odeszła śp. M a ł g o r z a t a M i l e w s k a, l. 88, zam. ul Fordońska 56. Wieczny odpoczynek…
 

Ks. kanonik Jerzy Marciniak - proboszcz

(C) Copyright 200707