Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Bydgoszczy

  
 
Historia parafii
Duchowni
Stowarzyszenia
Caritas
Koło Radia Maryja
Służba Liturgiczna
Zespół muzyczny
Stowarzyszenie Wspierania Powołań.  
Nabożeństwa
Msze św.
Nowenna do M.B.
Różaniec św.
Koronka do M. Bożego
Katecheza dla Dorosł.
Modlitwa do św. Michała Archanioła
Strona Biblijna
Krąg Biblijny
Ogłoszenia
Stałe
Pierwsza Komunia
   2016
Intencje
Bieżące
Sakramenty
Chrzest św.
Eucharystia
Pokuta i Pojednanie
Małżeństwo
Bierzmowanie
Galeria fotograficzna
Kontakt
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

dodano - 22 października 2016

 

 

 
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA


23.10. 2016.

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas nabożeństw różańcowych w tym tygodniu będziemy modlić się za dzieło misyjne Kościoła. Ofiary dzisiaj składane na tacę przeznaczamy na materialną pomoc misjom i misjonarzom.

2. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. W kościele na ławkach zostały wyłożone specjalne kartki wypominkowe, na których możemy wypisać naszych zmarłych, których pragniemy polecić Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie. Wypominki jednorazowe prosimy składać w zakrystii i biurze parafialnym do 4 listopada. Odczytywać je będziemy od środy do soboty w dniach od 2 – 5 listopada po Mszy Świętej o godz. 17.30.

3. W zakrystii i w biurze parafialnym przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok 2017.

4. W tym miesiącu spotykamy się codziennie na różańcu dzieci, młodzież i dorośli w niedziele i dni powszednie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

5. W środę nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w połączeniu z modlitwą różańcową.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury Przewodnika Katolickiego z ciekawymi artykułami: Nie możemy się usprawiedliwiać. Rodzina w misji. Inne tematy to: Czyj interes chroni CETA? Pompeje i nowenna nie do odparcia. Uzdrowieni przez Popiełuszkę. Akademia dla singli. Mamo, boję się… . Do nabycia: „Mały Przewodnik Katolicki”, „Osservatore Romano”, ” W Naszej Rodzinie”, „ Miłujcie Się”.

7. Zapraszamy dziś w niedzielę na wspólne dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II w salce o godz. 16.00. Tym samym realizujemy hasło Ojca Świętego Franciszka „Bądźcie miłosierni”.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na Fundację Nowego Tysiąclecia na rzecz zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

9. W piątek, 28 października przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

10. W biurze parafialnym do nabycie kalendarzyk katolicki na 2017 rok z informatorem Diecezji Bydgoskiej w formacie kieszonkowym w cenie 5 zł.

11. Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy zaprasza wszystkich parafian na VII Międzynarodową Konferencję z cyklu „Jeden świat – wiele kultur”, która odbędzie się 27-28 października w siedzibie uczelni przy ul. Toruńskiej 55-57 w Bydgoszczy. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.

12. Kurs Formacyjny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego organizowane przez Kurię Biskupią w Bydgoszczy odbędzie się w dniach 3 i 4 listopada br. w gmachu Kurii przy ul. Ks. Malczewskiego 1 od g. 16.oo do 19.00. Na kurs składają się dwa spotkania. Zapisy do 28 października br.

13. Przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL będzie przyjmował sympatyków tego stowarzyszenia w biurze parafialnym gdzie można uregulować swoje należności członkowskie.

14. Do domu Ojca powrócił: śp. Ryszard Hoppe, l. 77, zam. Al. Kard. Wyszyńskiego 13, śp. Bogusław Majewski, l. 79, zam. Al. Kard. Wyszyńskiego 7. Wieczny odpoczynek…

 

Ks. kanonik Jerzy Marciniak - proboszcz

(C) Copyright 200707